Benedetta Bruzziches - KOPERTÓWKI

Czasami drobne elementy wydają się nieistotne. Tymczasem świat mody pełen jest drobiazgów, mających silny wpływ na funkcjonowanie oraz ogólny odbiór osoby. Jest to ważne, tym bardziej że o opinii na czyjś temat świadczy pierwsze wrażenie. W tej materii pokłon należy się Benedetcie Bruzziches, której kopertówki zasłużyły na miano torebek nieodzownych w codziennym życiu.

Kopertówka znana od wieków

Kopertówka, która zgodnie ze skojarzeniem nazwę swą wzięła od koperty, faktycznie przypomina (a przynajmniej przypominała) kształtem papierowe opakowanie na list. Dzisiaj kopertówka to niewielki dodatek o wielkim znaczeniu! Jej nieodzowna obecność urozmaica lub podkreśla charakter kreacji, a ponadto spełnia funkcję praktyczną. Przyglądając się modelom kopertówek Benedetty Bruzziches trudno uwierzyć w to, jak bardzo wyewoluowały. Pojawiły się w starożytności i pierwotnie pełniły funkcję woreczków na monety lub przybory do szycia, przytwierdzonych do paska. Do XIX wieku minęło wystarczająco dużo czasu, by nieco bardziej sprecyzować ich cechy. Kolejne lata, aż po dziś dzień są jedynie okresem zmian wizualnych.

Miksuj, wybieraj, kreuj

Niegdyś kopertówki wykonywano ze srebra i tkanin szlachetnych. Prawdopodobnie to dlatego stały się klasycznym dodatkiem stroju wieczorowego. Współcześnie istnieje dowolność w kwestii wyboru materiału, barwy i elementów dodatkowych. Odnajdziesz modele zarówno eleganckie, jak i casualowe, a nawet… sportowe! Brzmi to zabawnie w kontekście powiązania kopertówek ze strojami wieczorowymi, aczkolwiek współcześni projektanci nie obawiają się nowatorskich rozwiązań. Benedetta Bruzziches, która zdecydowanie do nich należy, tworzy zwłaszcza torebki wieczorowe, będące symbolem klasy, stylu i elegancji. Wśród modeli sygnowanych logiem marki nie brakuje feerii barw. Począwszy od uniwersalnej czerni, poprzez połyskujące srebro lub złoto, aż po bardziej intensywny róż, bordo, błękit. Barwy występują w formie podstawowej lub wzbogacone są o błyszczące wstawki. Ich kształty bazują na całkiem klasycznych formach, popularne są jednak również lekkie modele imitujące pomiętą tkaninę. Prostokątne kopertówki mieszają się wśród kwadratów, owali czy bardziej oryginalnych figur. Wspomniane model znajdziesz na sklepie Moliera2.pl

Niewielka torebka, wielki efekt

Obecność kopertówek Benedetta Bruzziches poza oficjalnymi okazjami, wybiegami i bankietami, świadczy o wybitnym talencie projektantki. Coraz częściej poszczególne modele styliści dopasowują do ramonesek, casualowych sukienek i spodni. Okazuje się jednak, że wbrew pozorom, nie jest to cios w dobre imię tego gadżetu, a raczej dowód na jego uniwersalność i pomysłowość kreatorów mody.

Kopertówka może być głównym elementem stroju. Jednokolorowa kreacja, zwłaszcza jeżeli występuje w stonowanym kolorze, może zostać w ciekawy sposób uzupełniona torebką w totalnie niecodziennym kształcie, która zostanie zapamiętana jako fantastycznie dopasowana, zwłaszcza jeśli pochodzić będzie z kolekcji ekskluzywnej marki.
Tego typu torebka równie świetnie wtapia się w tło skomponowanego ubrania. Może być spójnym jego elementem lub podkreślać walory stroju. A jak wiadomo, czasami lepiej jest by gadżet nie został szczególnie zapamiętany niż pamięć o nim wywodziła się z modowego faux-pas.

Benedetta Bruzziches – marka doskonała

Minimalistyczny charakter torebki pozwala na jej obecność w życiu codziennym. Plątające się po kieszeniach lub w zbyt dużych torbach monety, szminka, klucz, chusteczki higieniczne czy telefon zdecydowanie nie wpływają na estetyczny wygląd, a już zwłaszcza na praktyczne użycie takich torebek. Z pomocą przychodzą kopertówki Benedetta Bruzziches, które niewielkimi gabarytami skutecznie wspierają ukrycie niezbędnych przedmiotów, które trzeba mieć zawsze przy sobie.

Nie ma co ukrywać – kobiety, wybierając się gdzieś, zabierają ze sobą niezbędne akcesorium. Ich torebki często służą także mężczyznom, którzy pomimo narzekań na ilość rzeczy w kobiecym niezbędniku, chętnie dokładają do ekwipunku swój telefon czy portfel oraz często proszą o chusteczkę. Pomijając jednak ten drobny aspekt, należy bezwzględnie podkreślić, że torebka stanowi integralną część całokształtu stroju, w który wlicza się także dopracowany makijaż.

Wygląda na to, że kopertówki na stałe zagościły wśród przedmiotów codziennego użytku. Modele od Benedetty Bruzziches zasługują na szczególną uwagę także dzięki praktycznym elementom w postaci pasków i uchwytów. Wielogodzinne trzymanie kopertówki w dłoniach może być swego rodzaju problemem, modele znamienitej projektantki w większości przypadków zaś nie są pozbawione ułatwiających użytkowanie detali.